Türkçe
Ana Sayfa Satılıklar Kiralıklar Hakkımızda Satış Prosedürü Şehir Tanıtımı İletişim  
 
Hizmetlerimiz
Yap-sat
Alım-Satım
Dekarasyon
Emlak Arama
Şehir :
Semt :
Durum :
Türü :
M.Kare :
 
Fiyat :
 
 
Referans Kodu
Referans Kodu :
 
E-Posta Listesi
Yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta listemize kayıt olabilirsiniz.
İsim Soyad :
E-Posta :
 
En Uygun Satılıklar
Osmaniye / Kadirli
Arsa / Satılık
77,000 TL
Osmaniye / Kadirli
Ofis / İşyeri / Dükkan / Satılık
215,000 TL
Osmaniye / Kadirli
Ofis / İşyeri / Dükkan / Satılık
185,000 TL
Osmaniye / Kadirli
Ofis / İşyeri / Dükkan / Satılık
240,000 TL
Osmaniye / Kadirli
Ofis / İşyeri / Dükkan / Satılık
2,800,000 TL
En Uygun Kiralıklar
 Kredi Hesaplama
Döviz Bilgileri
T.C.M.B Alış Satış
 EUR 2.9671 2.6647
 USD 2.663 2.6647
 GBP 2.7314 2.7457
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
 Harika
 Çok Güzel
 Beğendim
 Fena Değil
Anket Sonuçları
Hava Durumu
 
ADANA
 
ADANA
Kadirli Hakkında

Kadirli, Osmaniye ilinin bir ilçesidir. Antik dönemde Flaviapolis adıyla anılmaktaydı. Merkez nüfusu 70 bin civarındadır. Köyleri ve kasbalarıyla nüfusu 120 bin i geçmektedir.

Geçim kaynakları genelde tarım ve hayvancılıktır. Tarımı yapılan ürünlerde: buğday, mısır, arpa, fıstık, soya, turp ve yerfıstığı ilk sıralarda yer alır. Turp'un Türkiye'de doğduğu yer Göztaşı (Nürfet) köyüdür. Kadirli, Türkiye'nin turp ihtiyacının %70'ini karşılar.

İlçede her yıl çeşitli etkinliklerle turp festivali yapılmaktadır. İlçe insanı egitime çok önem verir. Eğitim seviyesi en yüksek şehirler arasındadır.

Karatepe Aslantaş açıkhava müzesini içinde barındırmaktadır. Karatepe, kilimleri ve fıkralarıyla ünlüdür. Bunun yanında Aslantaş barajı ve savrun çayı bazı doğal güzelliklerindendir. Kadirli'nin tepe kısmında bulunan Sülemiş Turistik Tesisleri de güzel bölümlerindendir. Ayrıca tarihi çok eskilere dayanan Kadirli'de antik dönemde zeus tapınağı, hıristiyanlık döneminde kilise olan Dulkadiroğulları Beyliği döneminde camiye dönüştürülen ve şimdi müze konumunda bulunan Alacami yer almaktadır.

Kadirli aynı zamanda yaylalarıyla da ünlüdür. Akdeniz iklimi mevcut olduğu için yazın sıcak havalarda Kadirlililer 3 ay yaylada konaklamaktadırlar. Bu yaylalardan Maksutoluğu Beyoluğu Çiğşar Savrungözü ünlü yaylalardır.Beyoluğu yaylası yakınlarındaki zingir mağarası görülmesi gereken yerlerindendir. Kadirlinin merkezi "Çamlıkahve" uzun çarşı caddesinde bulunmaktadır. Çamlıkahve; kahveler, lokantalar, kebapçılar ve çay ocaklarının bulunduğu bir toplanma yeridir. İstanbul'da Taksim, Ankara'da Kızılay neyse Kadirli'de de Çamlıkahve odur... Çamlıkahvenin üst tarafında merkez Camii bulunmaktadır. Merkez Camii'nin üst sağ tarafında polis karakolu, onun üst tarafında askeriye, askeriyenin karşısında da postaneve otopark bulunmaktadır. Alacami ise bu caddenin en üst son kısmında yer almaktadır. Bu anlattığım cadde Alacami Caddesi olarak adlandırılmaktta olup, sağ tarafı dere mahallesi, sol tarafı da bağ mahallesi olarak geçmektedir. Yine Kadirli'ye ulaşım, bağlı olduğu il Osmaniye ye ova içerisinden 40 km mesafedeki Osmaniye-Kadirli yoluyla sağlanmaktadır.

Kadirli Emlak Evi
Adres : Dere mahallesi 370 sokak No:4/2 Merkez - Kadirli
Telefon : 0328 718 89 91 Faks : 0328 718 89 91 E-Posta : abidinyanarate@gmail.com
75872 Kaynaklar